O czym świadczą te wszystkie objawy i ból brzucha po przebudzeniu?

Wczesnym rankiem budzę się z powodu bólów brzucha. Ciągle twardy, wzdęty brzuch, po wciągnięciu na czczo lub często wieczorem (lekka kolacja) czuję ostry ból w nadbrzuszu. Wcześniej zwracałam żywność lub się obżerałam. Stosowałam środki przeczyszczjące, nieudane głodówki. Zwykle jadałam w nocy po dniu niejedzenia. Ciężkostrawne, zwłaszcza słodycze, przekraczając kaloryczność jaką powinnam spożywać. Przytyłam ok. 8 kilogramów. Nie mam apetytu, niby powinnam się cieszyć bo moim celem jest zrzucenie tych kilogramów aby osiągnąć dawną wagę: bmi 18/17. Jednak zmuszam się aby jeść tyle kalorii ile powinnam. Nie chcę spowolnić metabolizmu, który i tak uszkodziłam. Zwłaszcza dlatego bo mam biegunkę. Doznaję duszności oraz bólów klatki piersiowej. Po przykładaniu palców do krtani dostrzegam zbyt wysokie tętno. Serce bije jak oszalałe. Czuję suchość w ustach jednak może być to spowodowane stanem przedcukrzycowym (glukoza 115 na czczo). Cierpię na fobię społeczną. Dawniej była mocniej nasilona. Praktycznie codziennie doznawałam nie znikającej derealizacji lub depersonalizacji i typowych objawów fobii.

Prawdopodobnie, w wyniku stosowania środków przeczyszczających, głodówek, zbyt nadmiernego jedzenia, przewód pokarmowy (głownie jelita-mikroflora) potrzebuje odbudowy. Dietę należy zastosować lekkostrawną, oraz konieczne może okazać się przyjmowanie probiotyków. BMI na poziomie 17/18 wskazuje na niedowagę. Bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej kaloryczności, wartościowych posiłków, aby prawidłowo się rozwijać, nie zaburzać gospodarki hormonalnej. Miesiączki występują regularnie? Jeżeli nie, proszę skonsultować z ginekologiem, aby zapobiec późniejszym problemom z zajściem w ciążę. Proponuję wykonać badania krwi, które ewentualnie wykazałyby niedobry, niedożywienie lub choroby (po wcześniejszej konsultacji z internistą). Warto zadbać o stan psychiczny - który ma ogromny wpływ na wyciszenie objawów. Częściowo można wspomagać się dietą (produkty spożywcze bogate w kwasy tłuszczowe omega oraz przeciwutleniacze: ryby, orzechy, nasiona, owoce, warzywa itd.) oraz aktywnością fizyczną czy relaksem. Należy rozważyć pomoc u psychologa.