O czym świadczy bladość twarzy?

Witam , od roku cierpię na zaburzenie lękowe , ogólnie jestem blady ale teraz nie denerwuje się często ( gdy tak mam atak lęku to jestem czerwony na twarzy) i mam tak jakby przekrwioną twarz... biorę tritico xr ale twarz nadal przekrwiona . Co można zrobić żeby kolor skóry na twarzy wrócił do normalności? Jakieś leki ?

Witam, przekrwiona twarz nie jest specyficznym objawem zaburzeń lękowych. Chwilowe zaczerwienienie podczas przeżywanego zdenerwowania (zwłaszcza złości) jest normalnym objawem. Kiedy natomiast boimy się czegoś normalnym jest, że jesteśmy bledsi niż zwykle. Przewlekły lęk może sprawić, że będziemy wyglądać na bladych. Wzburzenie emocjonalne zaś sprawi, że będziemy czerwoni. Jest to fizjologiczna reakcja organizmu. Aby nasz wygląd był zdrowy należy zająć się przyczyną zaburzeń emocjonalnych. Tutaj może być pomocna psychoterapia. Jeżeli Pańska twarz jest stale przekrwiona, być może należy szukać innej, medycznej przyczyny, może warto udać się do internisty oraz dermatologa. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Kapral