O czym świadczy osteofityna tylnych krawędzi?

Proszę o odniesienie do wyniku Mr -Fizjoterapia.lordoza szyjka zniesione.Osteofityna tylnych krawędź.sąsiad.trzonów kręgosłupa.na poz.C2C3 oraz przednich i tylnych krawędź.sąsiad.trzonów kręgosłupa.C5C6,C6C7.Drobne zmianydegen.typu Modic II blaszak graniczy.sąsiad.trzonów kręgosłupa.C6C7.Tarcze m-kręgowe w odc.szyjnym z cechami dehydracji.Tarcze m-kręgowe C5C6,C6C7 o obniżonej wys.NPoziomie C2C3 niewielkie prawost,dokonałem uwypuklenie tarczy m-kręgo.C3C4,C4C5 cechy rozluźnienie.pierśc.włókn.

Ma Pani wyraźne cechy zwyrodnieniowe, których nie należy lekceważyć. Wieloletni proces osłabiania struktur kręgosłupa obniża ich stabilność. Konsekwencjami mogą być bóle, zaburzenia funkcji podporowej. Polecam współpracę z dobrym fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki