O czym świadczy uczucie wyrzutu adrenaliny?

Witam Leczę się na nerwicę, po zmniejszeniu dawki leku antydepresyjnego, odczuwam w sytuacjach stresowych/lękowych, piekący wyrzut (adrenaliny?) w okolicach brzucha. Dodam że wcześniej również odczuwałem podobną reakcję, jednak nie była ona bolesna lub uciążliwa. Czy jest to normalny objaw po zmniejszeniu dawki leku? Pozdrawiam

Witam,

"wyrzut adrenaliny" nie występuje po zmniejszeniu dawki leku, ponieważ to jest uwarunkowane biologicznie, każdy organizm, zbudowany jest z układu współczulnego, który powoduje pobudzenie, czyli motywuje do walki lub ucieczki, w związku z tym, w nadnerczach produkowane są w dużych ilościach katecholaminy, np. adrenalina.
Wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, nie wiem co oznacza wg Pana określenie "piekący wyrzut (adrenaliny?)". Jeśli objawy nasiliły się po odstawieniu/zmniejszeniu dawki leku, to może być to swoistą "negatywną reakcją" na odstawienie leku oraz/lub rozłąki z lekarzem lub rozłąki z psychoterapeutą (jeśli uczestniczył Pan w psychoterapii). Nie mogę jednak zająć tu jednoznacznego stanowiska, ponieważ pozostawił Pan zbyt mało informacji na swój temat. Proponuję zwrócić się z tym pytaniem do lekarza prowadzącego lub/i swojego psychoterapeuty (jeśli uczestniczył Pan/uczestniczy w terapii własnej). Pozdrawiam