O czym świadczy wynik badania glukozy u 21-latka?

witam, jestem mezczyzna 21 lat, waga 62 kg. Zaniepokojony wieloma niepewnymi badaniami glukozy [raz cukier wychodzil w normie, raz lekko ponad, zazwyczaj w przedziale 95-105] postanowilem zrobic krzywa cukrowa [75g]. Wyniki na czczo to 94mg natomiast po 2 godzinach 82mg. Czytalem troche o hipoglikemii poposilkowej, i wiele objawow pasuje. Glownie chroniczne zmeczenie, pogorszony wzrok, oddawanie bezbarwnego moczu po obfitym posilku. Chcialbym poprostu wiedziec czy wynik krzywej cukrowej jest w normie czy moze swiadczy o czyms niepokojacym. Pytam gdyz lekarz rodzinny nie wiele mi pomogl.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Myślę, że w takim wypadku warto zgłosić się do diabetologa lub endokrynologa.