O czym świadczy znamię na biodrze?

Witam, tydzień temu miałam wykonaną wideodermatoskopię, wszystkie znamiona wyglądają dobrze, tylko jedno, malutkie- ok 3,5 mm na prawym biodrze jest do kontroli za 3 miesiące, ponieważ widać, że się trochę powiększa - wokół całego zamienia można zauważyć globulki. Teraz po tygodniu zaywazylam, że znamie po jednej stronie lekko sciemnialo. Czy powinnam zgłosić się wcześniej do dermatologa czy poczekać te 3 miesiace do kontroli? Poza tym nic się nie dzieje. Będę wdzięczna za informacje.

Badanie dermoskopowe można powtarzać bez szkody dla organizmu, więc wcześniejsza kontrola nie zaszkodzi. Właśnie to, że coś się zmienia, jest najlepszym wskazaniem do badania.