O czym świadczy żółtawy śluz po pierwszym razie?

Witam! Otóż mam następujący problem... Kilka dni temu, w dzień sylwestra kochałam się z moim chłopakiem. Był to mój pierwszy raz. Od 8 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, czasem zdarzało mi się zapomnieć o jakiejś tabletce, ale w dwóch ostatnich blistrach wszystko było wybrane rzetelnie, o dokładnych godzinach. Jednak tego dnia również wypiliśmy troszkę alkoholu, bo to w końcu był sylwester, następnie kochaliśmy się kilka razy, a on zawsze kończył we mnie. Krwawienie zauważyłam dopiero po kilku godzinkach po, nad ranem. Dziś pojawił się dziwny, mętny, żółty śluz. Zaznaczę, że spodziewam się okresu za 7 dni, a mój cykl trwa średnio 28-29 dni. Bardzo proszę o odpowiedź! Czy to oznacza, że mogę być w ciąży? Kochaliśmy się przy zabezpieczeniu jedynie przez tabletki, bez prezerwatywy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie przyjmowała Pani jednocześnie leków obniżających ich skuteczność np. antybiotyków to ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.
Krwawienie, które się pojawiło po stosunku najprawdopodobniej było związane z przerwaniem błony dziewiczej.
Natomiast wydzielina może być związana ze stanem zapalnym pochwy. Gdyby pojawiły się świąd oraz pieczenia miejsc intymnych wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam