Obecna zmiana ogniskowa hypoechogeniczna wrzecionowatego kształtu

W opisie USG jamy brzusznej jest " pomiędzy głową trzustki, a lewym płatem wątroby obecna zmiana ogniskowa hypoechogeniczna wrzecionowatego kształtu wielkości 29x11x21 mm . Zmiana wydaje się częściowo w łączności z głową trzustki. Co to ma oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik nie pozwala ocenić czym konkretnie jest opisana zmiana. Bez wątpienia konieczna jest jednak dokładniejsza diagnostyka, w tym najpewniej wykonanie tomografii komputerowej. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zaleci właściwe postępowanie.