Obfite plamienia a chęć zajścia w ciążę

Witam. Mam pytanie związane z plamieniami międzymiesiączkowymi. Staramy sie z mężem od 2 lat o dziecko, mieliśmy już wszystkie badanie i diagnoza jest taka, że musimy zrobić inseminację i właśnie się do niej przygotowujemy po badaniu usg niby jest wszystko ok, ale jednak nurtuje mnie pytanie skąd ciągle plamienia i to dosyć obfite, miałam cytologię robioną rok temu, słyszałam że to może być wina hormonów. Czy to prawda? Powiem szczerze, że potwornie się boję, a mam robione tylko usg czy to badanie wystarczy do wykrycia np. raka i czy plamienia miedzymiesiączkowe zawsze są oznaką jakiejś poważnej choroby. Dodam, że mam nadżerkę. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Każde krwawienie międzymiesiączkowe wymaga szczegółowej diagnostyki. Nie wiem, dlaczego nie miała Pani zleconych badań hormonalnych.

Zarówno diagnostyka niepłodności, jak i krwawień międzymiesiączkowych opiera się takich badaniach.
Nadżerka oczywiście może powodować tego typu plamienia, ale bez opisu jej lokalizacji i wielkości nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.

Jeżeli cytologia jest prawidłowa, można wykluczyć raka szyjki macicy, badanie USG wyklucza inne nowotwory narządów rodnych.
Pozdrawiam.