Objawy chorobowe a nerwica

Witam. Od kilku miesięcy bezustannie mam przeróżne (fizyczne) objawy takie jak tonsilloliths (leczone), przeziębienia, bóle stawów, biegunki, kujący ból przy lewym migdałku. Odkąd stwierdzono u mnie łuszczycę - jeden "problem" tego typu się kończy, to znów objaw czegoś innego się pojawia. Za każdym razem boję się, że to coś poważnego, wymyślam już nowotwory i boreliozy i zawsze objawy pasują. Powiedziano mi, że może to być na tle nerwowym. To możliwe? Jak to leczyć? Pozdrawiam!

Witam,
Oczywiście sposób w jaki interpretuje Pan objawy może mieć podłoże nerwicowe. Nie oznacza to , że objawy realnie nie istnieją. Stan lękowy w którym się Pan znajduje powoduje katastroficzne interpretacje symptomów. Nerwice leczy się psychoterapeutycznie - najlepsze efekty daje terapia poznawczo - behawioralna. Czasami konieczna jest także farmakoterapia. Proponuję udać się do wybranego psychologa w celu wykonania diagnostyki i podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam