Objawy ospy w 18. tygodniu ciąży

Corka chorowala na ospe w dziecinstwie w wieku ok 5 lat, teraz ma 37 lat jest w 18 tygodniu ciazy i wystapily u niej objawy ospy,zarazila sie od swojego dziecka chorego na ospe, nie ma goraczki r ale na rekach pojawilo sie kilka krosek charakterystycznych dla ospy najpierw czerwone plamki potem zrobil sie bialy czubek z plynem.jakie stanowi to zagrozenie dla jej nienarodzonego dziecka.czy mozna miec nadzieje ze jezeli przebieg choroby jest lagodny to jest mniejsze ryzyko zarazenia plodu

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, córka powinna koniecznie skonsultować się z ginekologiem w celu zweryfikowania czy to rzczeczywiście zakażenie- ospa może być bardzo groźna dla płodu.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

córka powinna zgłosić się jak najszybciej do lekarza rodzinnego. Jeśli to rzeczywiście jest ospa konieczne będzie podanie swoistej immunoglobuliny. Po potwierdzeniu choroby prę lekarza można się zastanawiać nad rynkiem dla płodu.

Pozdrawiam.