Objawy podobne do anemii złośliwej przy równoczesnej niedoczynności tarczycy

U siostry wykryto anemię złośliwą. Mam podobne objawy od co najmniej roku, poza tym też niedoczynność tarczycy. Lekarz przepisuje żelazo, ale to nie daje efektów, wzbogacam dietę o ten pierwiastek - bezskutecznie. Nie skierował na szczegółowe badania, znów przepisał żelazo i kazał przyjść za miesiąc na kontrolę. Co powinnam zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tym bardziej, jeśli w rodzinie występuje anemia złośliwa. Proszę szczerze porozmawiać z lekarzem POZ, który powinien skierować Panią na bardziej szczegółowe badania.