Jakie mogą być skutki nieleczonej anemii?

Witam,

od kilku miesięcy słabo się czuję, kręci mi się w głowie. Podejrzewam u siebie anemię, ponieważ już kiedyś na nią chorowałam i objawy były podobne. Czy muszę zacząć leczyć się w najbliższym czasie? Obecnie nie mam zbyt wiele wolnego czasu, dlatego pytam. Proszę mi napisać, czy skutki nieleczonej anemii są bardzo poważne.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Skutki wieloletniej, nieleczonej anemii mogą być bardzo poważne. W niebezpieczeństwie jest głównie serce, któremu niedotlenienie utrudnia pracę. Jeśli anemia trwa długo, może to doprowadzić  do poważnych kłopotów z układem krążenia.

Niedotleniony mózg także pracuje gorzej, czego skutkiem są kłopoty z koncentracją i pamięcią. Anemia sprzyja również większej podatności na infekcje, ze względu na fakt, iż żelazo potrzebne jest do funkcjonowania układu odpornościowego.

Zdecydowanie zatem powinna skonsultować się Pani z lekarzem, który na podstawie badań wdroży odpowiednią strategię leczniczą.