Jakie są skutki anemii?

Mam 15 lat i jestem kobietą! Dwa miesiące temu trafiłam do szpitala. Zrobiono mi badania i lekarz oznajmił, że mam anemię. Wypisano mnie ze szpitala z lekiem o nazwie „Ferrum Lek”  i koniec pracy lekarzy. Teraz nie mam żadnych kontroli. A czuję się nie najlepiej. Częste bóle głowy, zawroty. Bardzo szybko się męczę po niewielkim wysiłku, mam straszną zadyszkę i serce bije bardzo szybko, częste skurcze mięśnia sercowego. Nie najlepsze samopoczucie. Zdarza się krótki oddech. Od tamtej pory, kiedy trafiłam do szpitala czuję znaczne pogorszenie. Czy moja anemia może przerodzić się w coś poważniejszego? Gdzie mam się skierować? Może zrobić jakieś dodatkowe badania? Bardzo proszę o szybką poradę i z góry Dziękuję! Sylwia.
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,

Nie napisała Pani, co było bezpośrednim powodem przyjęcia Pani do szpitala.
Objawy, jakie Pani opisuje mogą wynikać z anemii. W jej przypadku zdolność krwi do zaopatrywania organizmu w tlen jest obniżona, co może powodować duszność, przyspieszenie rytmu serca, zmęczenie, osłabienie etc. Zaznaczam jednak, że objawy te mogą występować również w przypadku wielu innych chorób. Bez dokładnego wywiadu lekarskiego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych, nie mogę wypowiadać się jednoznacznie, czym są one wywołane w Pani przypadku.

Lek, jaki Pani otrzymała to preparat żelaza. Leczenie to jest długotrwałe, ale poprawę powinna Pani odczuć, jeśli lek stosowany jest od 2 miesięcy. Zdarza się również zła tolerancja leku, jednak wtedy można zmienić preparat.

Skoro jednak objawy, według relacji, wręcz się nasiliły, powinna Pani koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, który oceni przyczynę dolegliwości i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty