Objawy somatyczne nerwicy u mężczyzny

Czy objawy somatyczne nerwicy moge zlikwidować poprzez proszki np ziołowe tak mi chodzi na chwile wiadomo bo ze musze pójść do psychologa i do psychiatry prawdopodobnie.teraz lecę na wakacje i sie boje ze nie będę sie cieszyć z tego pobytu boje sie proszę poradzicie mi cos co moze mi pomoc męczą mnie kołatania serca tzn jakies dziwne drżenie w klatce piersiowej jakby mi ktoś powietrze odcinał, co mam robic proszę poradzicie mi

Witam,
Tabletki mogą uśmierzyć objawy,ale nie ma gwarancji,że zapewnią dobry nastrój,tak więc proszę na miarę aktualnych możliwości postarać się dobrze spędzić czas,a gdy po powrocie poczuje pani potrzebę,nawiązać kontakt z terapeutą.Może każdorazowe opuszczanie znanego miejsca jest u Pani związane z lękiem ,co nie znaczy,że to,co będzie w nowym miejscu nie ucieszy Pani.Byłaby to wtedy reakcja pourazowa,z wcześniejszych doświadczeń "nowej sytuacji" lub "zmiany miejsca",którą trzeba zneutralizować,jako nieaktualną.
Pozdrawiam i zachęcam.

Nie wiem, czy ta nerwica to już potwierdzona diagnoza, czy Pani przypuszczenie? Może Pani spróbować doraźnie zastosować tabletki ziołowe, mogą pomóc się wyciszyć i cieszyć z wakacji. Jeżeli objawy będą się utrzymywać, to po wakacjach pewnie nie obędzie się bez wizyty u specjalisty.