Obraz uzyskany z cytologii z biopsji cienkoigłowej tarczycy a przewlekły stan zapalny tarczycy

Rozpoznanie: bardzo liczne komórki tkanki limfatycznej z cechami odczynowego rozrostu. Grupy polimorficznych onkocytów. Obraz cytologiczny świadczy o przewlekłym stanie zapalnym w miąższu gruczołu tarczowego. Takie rozpoznanie po badaniu BACC/USG. Co to oznacza i czy to jest groźne?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Obraz uzyskany z cytologii z biopsji cienkoigłowej tarczycy świadczy o przewlekłym stanie zapalnym tarczycy i nie wskazuje na nowotworowe tło. Nie znam dokładnego opisu USG tarczycy ani wyników badań laboratoryjnych, aby cokolwiek na ten temat więcej się wypowiedzieć. Na pewno z tym wynikiem trzeba skonsultować się z endokrynologiem. Dalsze postępowanie głównie uzależnione jest od zmian morfotycznych w zakresie miąższu tarczycy. Dopiero endokrynolog po całokształcie wyników badań zadecyduje o dalszym leczeniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty