Obraz uzyskany z cytologii z biopsji cienkoigłowej tarczycy a przewlekły stan zapalny tarczycy

Rozpoznanie: bardzo liczne komórki tkanki limfatycznej z cechami odczynowego rozrostu. Grupy polimorficznych onkocytów. Obraz cytologiczny świadczy o przewlekłym stanie zapalnym w miąższu gruczołu tarczowego. Takie rozpoznanie po badaniu BACC/USG. Co to oznacza i czy to jest groźne?

Obraz uzyskany z cytologii z biopsji cienkoigłowej tarczycy świadczy o przewlekłym stanie zapalnym tarczycy i nie wskazuje na nowotworowe tło. Nie znam dokładnego opisu USG tarczycy ani wyników badań laboratoryjnych, aby cokolwiek na ten temat więcej się wypowiedzieć. Na pewno z tym wynikiem trzeba skonsultować się z endokrynologiem. Dalsze postępowanie głównie uzależnione jest od zmian morfotycznych w zakresie miąższu tarczycy. Dopiero endokrynolog po całokształcie wyników badań zadecyduje o dalszym leczeniu.