Obrzęk po prawej stronie przy węzłach chłonnych

Dzień dobry, mam niepokojące objawy po spożyciu pokarmów (np. brokułów, cytrusów, pizzy czy kawy z mlekiem) pojawia się opuchlizna/ obrzęk w kształcie kuli po prawej stronie przy węzłach chłonnych. Obrzęk utrzymuje się kilka godz. po czym wraca do normy. Pojawią się po różnych pokarmach i nie codziennie. Dodam, że w lewym płacie tarczycy wykryto u mnie torbiela 4,6 mmx 4 mm. Proszę o informację co może mi dolegać

Witam,

Objawy wskazywać mogą na reakcje alergiczną. Wskazane jest wykonanie testów alergicznych na substancje pokarmowe.
Proszę umówić się na wizytę do alergologa.

Pozdrawiam serdecznie,
lek. Katarzyna Osipowicz