Obrzęknięte i zasiniaczone miejsce po uderzeniu młotkiem a konieczność zgłoszenia do lekarza

witam. mialem dzis mały wypadek i nie wiem czy powinienem zgłoscic sie do lekarza. mianowicie skuwałem wylewkę młotkiem i trzymając przecinak w lewej ręce a młotek w prawej, raz nie wycelowałem w przecinak i dosyć mocno uderzylem prosto w rękę, niestety kilkakrotnie w kość bliżej nadgarstka między kciukiem a palcem wskazującym. w tej chwili mam obrzęk i delikatnie zasiniaczone to miejsce. przy ucisku dosyć duży ból. palcami ruszam bez problemu. co powinienem zrobić?

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza. W Pana przypadku warto wykonać kontrolne rtg, gdyż mogło dojść do uszkodzenia struktury kości, np. pęknięcia. Nie wykluczone również, że mogło dojść do uszkodzenia torebki stawowej. Jak najbardziej wskazane jest badanie lekarskie, a w razie potrzeby konsultacja ortopedyczna. czasami lepiej jest"dmuchać na zimne", niż coś przeoczyć i potem żałować. Być może ręka wymaga stabilizacji i unieruchomienia.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz