Ocena kłykcin kończystych na wargach sromowych

Witam, czy ktoś może mi udzielić rzetelnej informacji?Byłam u ginekologa w sprawie zmian na wargach sromowych, powiedział, że to małe kłykcinki i pobrał wymaz z pochwy do badania, kazał smarować maścią. Czy tak "na oko" można to stwierdzić?Czy wynik tego wyrazu da 100%rozpoznanie? No i czy wirus wywołujący te kłykciny jest onkogenny i istnieje zagrożenie nowotworem? Czy mogą być też w jamie ustnej, gardle, krtani? Jak to sprawdzić? Do jakiego lekarza się udać? Proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze udac się do dermatologa, praktycznie zadna metoda diagnostyczna nie daje 100% pewności jesli chodzi o rozpoznanie, najbardziej pewne byłoby badanie histopatologiczne, ale nie ma takiej potrzeby, proszę kierować się zaleceniami lekarza, co do typów onkogennych to zależy od wirusa, jedne sa inne nie są onkogenne, zmiany w jamie ustnej moga wystapic.