Ocena płodu po trzecim in-vitro

Witam,mam 35l. Jestem po 2 nieudanych probach invitro,3 udana. Kriotransfer 21.05 cykl bezowul.30.07 bad.prenat. uwidoczniowne duże omhpalocoele zawierające wątrobę, wzrost ryzyka genet trisomii 13 i 18.Reszta parametrów w normnie, dziecko ruchliwe. Lekarz wskazał biopsje kosmówki lub amniopukncje. Ze wzgledu na ryzyko nie bedziemy robić. Znając datę krio ( wg lekarza 12tc5d ???) czy jest jeszcze szansa na wchłonięcie wątroby? jeśli nie to jakie powinniśmy podjąć kroki, gdzie się udać co robić?

Wszystkie te wątpliwości należy rozważać z lekarzem prowadzącym. Obie trisomie są poważnymi wadami. Ani zespół Pataua ani Edwardsa nie są chorobami, w których medycyna ma możliwości skutecznego leczenia, czy zmniejszenia wad. Są to stany nieodwracalne. Badania teraz wykonane (prenatalne) mimo, że niosą ze sobą zagrożenie, mają swój ważny cel. Państwo jako potencjalni rodzice (po wykonaniu badań z krwi także u Państwa) mogą dostać ważną odpowiedź, czy problem genetyczny nie występuje przypadkiem u Państwa stanowiąc zagrożenie nie tylko w tej ale i także kolejnych potencjalnych ciążach. Każde badanie inwazyjne niesie ze sobą ryzyko powikłań i nie jest celem badającego zrobić coś źle. Istotny jest wynik i celowość informacji, jaką się uzyska. Proszę jeszcze raz głęboko się zastanowić, co Państwo zrobią najlepszego dla swojego/swoich dzieci. Jak głęboka jest Państwa miłość i odpowiedzialność. Strach jest złym doradcą. Lekarz przedstawia ryzyko (i dobrze). Państwo podejmują decyzję, tylko czy na pewno świadomą? Proszę się dobrze nad tym zastanowić.