Oczekiwanie na operację a rzadki seks z żoną

Witam ja mam 40 lat i oczekuje na termin operacji glowy , mamy troche stresu z tego powodu. Zona ma 35 lat i mamy 3 razy w roku sex , co robic ?
40 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Przyczyn unikania seksu może być bardzo wiele i trudno je zdiagnozować drogą wirtualną. Przyczyną może być inny temperament seksualny partnerów, stres, przemęczenie, nerwica, depresja, ukryte konflikty między partnerami, spadek namiętności, zaburzenia hormonalne (zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety), niezdrowa dieta, menopauza itp. Być może żona unika kontaktów seksualnych z Panem, bo obawia się o Pana zdrowie? Jeżeli sfera seksualna nie jest dla Pana satysfakcjonująca, proszę porozmawiać na ten temat z żoną. Możecie też wspólnie rozważyć wizytę u seksuologa. Odsyłam do artykułów: Unikanie seksu, Rzadki seks.
Pozdrawiam!

Dzień dobry!
Czy Pańscy lekarze uważają, że przy Pana kondycji i stanie zdrowia seks jest możliwy i akceptowalny czy też może być ryzykowny i przyczynić się do pogorszenia Pana stanu?
Czy uważają Państwo, że stan Pana zdrowia i oczekiwanie na operację jest bezpośrednią i jedyną przyczyną tak sporadycznego seksu? Czy przed tymi wydarzeniami Państwa życie seksualne było udane?
Z pewnością warto, aby w pierwszej kolejności skonsultowali się Państwo w kwestii seksu z lekarzem prowadzącym (neurologiem, onkologiem, lekarzem rodzinnym). Jeśli te rozmowy nie rozwieją wątpliwości, polecam spotkanie z psychoterapeutą małżeńskim.
Pozdrawiam!