Brak inicjatywy i chęci urozmaicenia życia płciowego ze strony żony

Moja żona jest konserwantką i sex nie ma dla niej większego znaczenia, najlepiej robi to po ciemku i jak najszybciej. Bez żadnej inicjatywy z jej strony. O sexsie oralnym i analnym nie ma mowy. Jakieś innowacje też nie wchodzą w rachubę. Mówi mi że jestem zboczony. Nadmienię, że jesteśmy 19 lat po ślubie. Koszmar. Nawet nie mogę włożyć jej paluszka do ... bo mówi że to nie chigienicznie. Co mam robić ? Dziękuję i pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, problem o którym Pan mówi można nazwać niedopasowaniem seksualnym. Rozbieżność Państwa temperamentów w kwestii seksu stanowi dla Pana duży problem. Jednocześnie wygląda na to, że żona go nie dostrzega. Dobra wiadomość jest taka, że to nie jest sytuacja bez wyjścia. Proponuję rozważyć terapię par w gabinecie seksuologa terapeuty, który wspólnie z Państwem spróbuje znaleźć przyczyny takiej sytuacji oraz pomoże zaplanować korzystne dla Państwa związku zmiany. Pozdrawiam.

Jak przez 19 lat nie udało się Państwu stworzyć udanej seksualnie pary, to trudno liczyć na zmianę.
Problem powinien być rozpoznany już 19 lat temu.
W naszym kraju ze względu na uwarunkowania kulturowe, religijne i inne, to częste sytuacje.
Psycholodzy-seksuolodzy są w stanie pomóc takiej Parze, ale tylko niewielka część takich Związków zgłasza się i potem potrafi wytrwać w terapii.
Niestety wiele małżeństw ma problemy w zapewnieniu sobie i partnerowi satysfakcji.
Niemało w ogóle nia współżyje po załatwieniu prokreacji.
Stosunek do seksualności społeczeństwa jest ambiwalentny i często zakłamany. Tacy jesteśmy, zwłaszcza pokolenie średnie i starsze...