Brak ochoty na seks u żony a alkoholizm męża

dzień dobry mam problem z seksem z żoną znaczy z braku bo zona kiedys udawala i kochala sie dla swietego spokoju bo pilem teraz od 6 miesiecy niepije przeszlem terapie uzaleznien i lecze sie u psychiatry ale zona dalej niezmienila zdanie do mnie twierdzi ze ma blokade na seks ze mna wiec niewiem co mam robic czy dalej problem tkwi we mnie czy juz poprostu moja zona ma juz problem

Pan jest trzeźwy i to wiele zmieniło w Państwa życiu. Zrobił Pan ogromny krok, dużo zmienił, teraz zona potrzebuje "dotrzymać" Panu kroku w tych zmianach, Jakby nie było dłuższy czas była przyzwyczajona do Pana zupełnie innego (bo takimi jesteśmy po nadużyciu). Inaczej mówiąc trzeźwienie to pierwsza część a zmian, jakie muszą zajść w całej rodzinie. Być może faktycznie zona potrzebuje jeszcze trochę czasu na te zmiany, a może także potrzebuje pomocy psychologa, który pomógłby jej sobie z tymi zmianami poradzić. Po to, by mogli Państwo na nowo zdefiniować swój związek, wyznaczyć cele, priorytety, wartości, na nowo się docenić, polubić, zaangażować, być blisko siebie, rozumieć się, a potem życie intymne i seks staną się naturalna kontynuacją.

Witam. Problemy jednej osoby w rodzinie dotykają pozostałych jej członków, dlatego warto, aby terapia obejmowała wszystkich. Poza tym myślenie, że największy problem w rodzinie ma ta osoba, która pije, jest niejednokrotnie nadmiernym uproszczeniem. Często, kiedy ktoś przestaje pić, zaczynają się odsłaniać inne problemy, mogły one narosnąć w okresie "pijanym", ale mogły też mieć zupełnie inną przyczynę. To, że żona nie ma ochoty na seks jest oznaką, że Wasza relacja nie jest na chwilę obecną najlepsza. I proszę nie oczekiwać, że Pańska trzeźwość wszystko zmieni i że będzie pięknie. Wygląda na to, że Pan ma swoje problemy, a żona ma swoje, one z kolei przekładają się na Wasze wspólne. Bywa, że alkohol pełni funkcję scalającą dla pary i kiedy go nie ma trzeba znaleźć inny sposób na bycie razem :)