Od czego drętwieją mi plecy na wysokości lewej łopatki?

Czy zmiany w płucach są już stałe? Pamiętam, że mając prześwietlenie w 2008 roku miałam zmiany pozapalne, w 2010 byłam w szpitalu z powodu lewostronnego zapalenia płuc, na które nałożyła się jeszcze astma. Wiem, że płuca jako takie nie bolą, ale wciąż drętwieją/ mrowią mnie plecy po lewej stronie. Nie chcę, żeby nagle się okazało, że jednak jest tam jakieś świństwo, a wszyscy lekarze mnie zbywają, a potem nagle jeden coś stwierdzi a reszta uzna że to oczywiste (miałam już tak, ale z kolanem)... Czy to tylko stała zmiana, czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania. W szpitalu byłam w grudniu, teraz zrobiłam zdjęcie kontrolne, opis: Jama opłucnowe wolne od płynu W polu dolnym lewym smużyste zagęszczenia- resztkowe zmiany zapalne? zwłóknienia pozapalne? (po takim czasie?) Płuca bez widocznych zmian ogniskowych. Nieco szersza lewa wnęka-tylko naczyniowa?..

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane w dolnym polu lewego płuca zmiany wg opisu sugerują zejściowe zmiany zapalne-czyli zmiany w fazie ustępowania- regresji lub są to utrwalone zmiany po zapalne- jeśli są to te drugie, to nie jest niczym dziwnym iż są widoczne, gdyż takie zmiany utrzymują się  do końca życia. Niejasna jest sprawa wspomnianej w opisie poszerzonej wnęki lewej. Wskazana jest konsultacja lekarska z dokumentacja zdjęciową- jeśli lekarz rodzinny nie będzie potrafił zinterpretować jednoznacznie obrazu, do rozważenia konsultacja pulmonologiczna.
Pozdrawiam