Od czego zależy waga dziecka?

mam pytanie czy waga dziecka w ciazy zalezna jest od ilosci spozywania posiłków słodyczy itp?boje sie ze jesli dużo jem to dziecko bedzie duże

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
należy zacząć od tego czy przy zajściu w ciążę miała Pani nadwagę oraz od tego ile Pani przybywa w ciąży. Odżywiać należy się prawidłowo wg wskazań dla kobiet ciężarnych unikając nadmiaru cukrów prostych w diecie.
Pozdrawiam serdecznie