Odatawienie leków nasennych

Od wielu lat zazywam leki nasenne obecnie stilnox 1/2 tabl. chodziłam do poradni ale oprócz lekow mi nie pomogli cierpie na bezsenność od wielu wielu lat,nie mam problemu z odstawieniem lekow,ale i tu moje pytanie jak mam bez nich spac,wiele razy probowalam i nie wyszlo,chodze po scianach z niewyspania.

W takiej sytuacji wskazana jest dokładna diagnostyka pod kątem przyczyn wieloletnich problemów ze snem. Trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach przewlekłej bezsenności istnieją głębsze problemy psychologiczne (np. nerwica lub depresja), jak i niepsychologiczne (np. zespół niespokojnych nóg, zespół bezdechu śródsennego). Każda z tych chorób wymaga innego leczenia, a w ich przebiegu leki nasenne mogą dawać poprawę, która ustępuje przy odstawieniu leku. A zatem: w pierwszej kolejności - dokładna diagnostyka problemów ze snem, a w drugiej - leczenie dostosowane do rozpoznania. Czasami nie wykrywa się powyższych przyczyn, a wówczas proponujemy pacjentom indywidualnie dobrane postępowanie behawioralne, z uzupełniającą farmakoterapią, ale nie opartą na takich lekach jak Stilnox (unikamy leków, które mają potencjał uzależniający). Istnieją skuteczniejsze i bezpieczniejsze sposoby leczenia wspomagającego.