Odchudzanie a skolioza i gorset ortopedyczny

Mam 14 lat,mierzę 165 cm i ważę 64,7 kg.Nie mogę uprawiać sportu ponieważ mam problemu z kręgosłupem .Konkretnie mam skoliozę i nosze gorset ortopedyczny . Chciałabym ważyć do 60 kg tylko nie wiem jaka dietę mam stosować . Proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam!
Przede wszystkim powinnaś pamiętać, że znajdujesz się w okresie intensywnego wzrostu i nie powinnaś stosować diet niskokalorycznych. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest wprowadzenie do swojej diety zdrowych nawyków żywieniowych oraz rezygnacja ze słodyczy, wszelkich fast-foodów, słodkich napojów, soków i wód. Utrata masy ciała powinna być względnie wolna - najlepsze tempo to około 0,5-1kg tygodniowo. Więcej porad znajdziesz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania