Odchudzanie i zanik okresu

witam. Od 2 lat jestem na diecie schudłam 20 kg, obecnie ważę 48kg przy 161cm wzrostu, zatrzymał mi się okres i czuje że nie potrafię przestać się odchudzać. Gdy zjem 1500kcal w jeden dzień czuje strach że przytyje i mam ogromne wyrzuty sumienia. Nie chce stracić efektów 2 letnich wyrzeczeń, nie potrafie sobie z tym uczuciem poradzić.

Witaj,
problem odchudzania jest niebezpieczny bez pomocy specjalistycznej/psychoterapii/.Poza utratą ważnych dla kobiety funkcji,pojawia się psychiczny przymus powtarzania zachowań,który także z jednej strony jest samonagradzającym poczuciem kontroli nad sobą,ale z drugiej zgubny w perspektywie poczucia wyizolowania i nawiązywania relacji.Tak więc zalicza się do zaburzeń nerwicowych i jako taki powinien być leczony wspomnianą psychoterapią.Możesz na ten temat poczytać literaturę,możesz też wstępnie zasięgnąć porady wybranego terapeuty odnośnie zakresu problemów,nad którymi będziecie pracować.Zachęcam jednak,by to zrobić dla siebie.W ten sposób problem jedzenia lub niejedzenia nie będzie jedyną sferą ,wokół której koncentrujesz uwagę.
Zaufaj.
Serdecznie pozdrawiam

Witam, myślę, że powinna Pani skorzystać z wizyty u dobrego specjalisty dietetyka, zaburzenia hormonalne to jeden z objawów anoreksji, sama sobie Pani nie poradzi, trzeba przygotować dla Pani dietę, która powoli i w rozsądnym czasie wyprowadzi Pani organizm na prostą.Pozdrawiam.