Ataki objadania się podczas odchudzania

W ciągu roku schudłam 35kg, ale w między czasie nadrobiłam 6/7 kg. W tej chwili brakuje mi zrzucenia 10 kg do upragnionej wagi, nie mogę jednak jej osiągnąć, bo dni odchudzania przerywane są objadaniem się. Nie potrafię nad tym zapanować. Po ataku towarzyszą mi ogromne wyrzuty sumienia, smutek i wstyd. Cały czas mam wahania nastroju, kiedy chudnę jest ok, po napadzie wszystkiego mi się odechciewa, schowałabym się w czarną dziurę i już nigdy z niej nie wyszła. Gdzie szukać pomocy?

Witam,
proszę koniecznie skonsultować się z psychologiem. Ataki objadania się, występujące po nich wyrzuty sumienia, wstyd czy smutek oraz pozostałe Pani objawy świadczą o zaburzeniach odżywania o podłożu psychogennym takich jak bulimia. Psycholog pomoże uporać się Pani z problemami i uciążliwymi objawami, jakich Pani doświadcza, zdiagnozuje na jakie schorzenie Pani cierpi oraz jaką terapię zastosować w tym przypadku.
Pozdrawiam
Justyna Siwek, dietetyk