Odchudzanie u 18-latki, które trwa od kilku lat

Witam Mam18 lat,waze58kg przy wzroście173.Moja przygoda'z odchudzaniem zaczela się w gimnazjum.Kazda kolejna dieta konczyla się mniejszym spadkiem wagi,a była bardziej rygorystyczna.3miesiące temu zaczelam od wagi64.Na początku jadlam malo,ale teraz wiecej i coraz częściej to wymiotuje,zaburzenia miesiaczki.Dlaczego kiedyś latwiej chudłam?Przez miesiac biegałam dziennie około 8 km ale nie widziałam zadnych efektowJak schudnąć jeszcze 5 kilogramow,by osiagnac wage która osiagnelam 3 lata temu?

Witam serdecznie,

Z każdą kolejną dietą chudniemy najczęściej nieco wolniej to normalne zjawisko. Organizm zaczyna się przyzwyczajać do diety. Bardzo dużo rolę odegrało tez to że Pani diety były rygorystyczne i jak się domyślam dość niskokaloryczne. w ten sposób zwolniła Pani swój metabolizm!. Zaburzenia miesiączkowania również wynikają z niewłaściwej i niepełnowartościowej diety. Zaburzyła Pani układ hormonalny. wymioty i wyrzuty sumienia po spożyciu większej ilości pokarmu to juz objawy bulimii. Proszę jak najszybciej zaniechać odchudzania ponieważ w tym momencie i tak waży Pani zbyt mało. Niewystarczająca ilość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna. Bardzo niepokojące jest tez to że Pani nadal myśli o zrzuceniu kilogramów. Ma Pani ewidentnie zaburzenia odżywiania a to może przerodzić sie w wielkie problemy zdrowotne i psychiczne. Jeżeli nie będzie Pani potrafiła samodzielnie uporać sie z wyrzutami sumienia i nadal będzie Pani chciała się odchudzać proszę szukać pomocy u psychoterapeuty a potem dietetyka. Musi Pani zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Uważam że odchudzanie wymknęło sie spod Pani kontroli!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, dieta powinna być indywidualnie ustawiona do każdego etapu naszego życia. Wszystko jest ważne. Najlepiej aby wykonała Pani analizę składu ciała i wybrała się do dietetyka. Pozdrawiam, Kamila Ziemann