Witam
ustalenie zaleceń dietetycznych warto poprzedzić serią pytań, zwłaszcza gdy chodzi o towarzyszące schorzenia. Można także, co sugeruję, skorzystać z badań diagnostycznych na temat odżywienia organizmu na poziomie komórkowym, czyli na poziomie przyczyn. Jedno z takich badań jest opisane tutaj:
http://www.arkadia-klinika.pl/index.php/analiza-pierwiastkowa-wlosow Najlepiej spotkać się z dietetykiem osobiście, ale można także zrobić badanie wysyłając próbkę pocztą i w kontakcie telefonicznym lub na skypa. Pracujemy w ten sposób z powodzeniem od kilkunastu lat. zapraszamy Panią serdecznie.
Witam.Proponowałbym udać się do dietetyka który na podstawie analizy składu ciała,wywiadu ułoży indywidualny jadłospis. Pozdrawiam
Witam Panią,
Duży plus za to że wprowadziła Pani ćwiczenia, ponieważ stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Nawet niewielka aktywność fizyczna ta w miarę Pani możliwości przyspieszy proces redukcji wagi. Pozostałe 70%sukcesu to odpowiednia dieta. W tym momencie posiadam jednak zbyt mało informacji na Pani temat, aby ułożyć konkretny jadłospis. W tym celu musiałabym przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jest to możliwe podczas osobistej konsultacji dietetycznej lub drogą mailową. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu. Z pewnością jednak powinna Pani zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Częste infekcje a odchudzanie po ciąży – odpowiada Mgr inż. Kamila Szczepaniak
- Niedoczynność tarczycy i przepuklina kręgosłupa a odchudzanie – odpowiada Mgr Grażyna Kosowska
- Dieta dla 18-latki, która chce schudnąć kilka kilogramów – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Codzienne bieganie a skuteczne odchudzanie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie i dieta przy nerwicy – odpowiada Ewa Kozłowska
- Odchudzanie przy złamanej nodze – odpowiada Dr Agata Jarnuszewska
- Co robić, aby uniknąć wzrostu wagi po stosowaniu Desmoksanu? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co zrobić, żeby pozbyć się uporczywego tłuszczu z brzucha? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie a zakaz ćwiczeń z powodu choroby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Niska waga u 45-latka – odpowiada Mgr Grażyna Kosowska
artykuły
Pięć najczęstszych pytań o dietę wegetariańską. Odpowiada dietetyk
Polacy coraz chętniej ograniczają mięso. Niektórzy
Czym jest catering dietetyczny i jak działa?
W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób
Oponka na brzuchu - u kobiet, dieta, ćwiczenia
Wiele osób ma kompleksy z powodu zbyt wydatnego br