Odczucie braku sensu a bolesność głowy u 22-latka

Witam, ostatnio zylem w duzym stresie i potem pokrecilo mi sie ze wszedzie mozna czuc sie tak samo, chodzi o uczucie fizyczne i potem cos mi zaczelo bolec w glowie bo sie wystraszylem ze wtedy swist nie ma sensu, mialem mrowki po calej glowie przy kazdej probie myslenia teraz juz zrozumialem blad ale niestety nadal mam mrowienie w glowie i po calym ciele, takie podskorne do tego mam tetno 100 a nor 60 a niby jest ok ;/ czuje sie jak za jakims kloszem jesli chodzi o doznania emocje i czucie :(

Szanowny Panie,

Niestety często stres lub problemy natury psychologicznej powodują problemy pod postacią fizyczną, wtedy możemy mówić o tzw. somatyzacji. Myślę, że oprócz psychoterapii, należałoby zwrócić uwagę na tak zwane "techniki relaksacyjne". Polecam Panu Trening Autogenny Schultza (można znaleźć na YouTubie), techniki oddechu, a przede wszystkim zadbać o swój komfort w dniu codziennym- mam na myśli proste techniki behawioralne, jak na przykład- każdego dnia może Pan spisywać tak zwane "plusy" i co się Panu udało na kartce, jeśli czuje się Pan na siłach to uprawiać sport, wysypiać się, spędzać czas z bliskimi. Warto też ustawiać sobie cele- jakieś proste, krótkoterminowe, by widzieć, że ma Pan wpływ na własne życie, a co najważniejsze, potrafi Pan osiągać swoje cele- horyzont przesuwamy każdego dnia!

Podobne zaburzeni- lękowe,somatyzacyjne czyli nerwicowe- maja najczęściej podłoże emocjonalne. Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Diagnoza i psychoterapia pomogą pozbyć się uciążliwości.