Odczuwam ból w lewej piersi

Witam, niedawno byłam u lekarza, bo bolała mnie lewa pierś, okazało się, że mam gruczolakowłókniaka - zmianę łagodną,nic mnie nie bolało. Teraz chorowałam na zapalenie gardła i od paru dni odczuwam ból w tej właśnie piersi. Czasem wydaje mi się, że to bolą mnie węzły chłonne. Trochę się denerwuję, czy to jakieś powikłanie, a może reakcja na ten antybiotyk, który teraz brałam. Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Trudno powiedzieć, czy obie sprawy mają ze sobą powiązanie. Wydaje mi się, że raczej nie, natomiast tak naprawdę powinna Pani być zbadana przez lekarza, który będzie miał też możliwość zebrania dokładnego wywiadu.

Być może sama świadomość tego, że w piersi "coś jest" sprawia, że może Pani odczuwać dolegliwości z piersią związane. Nierzadko także gruczolakowłókniaki powodują dolegliwości bólowe tuż przed miesiączką.

Jeżeli problem będzie się utrzymywał, proszę skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie