Odczuwanie strachu przed wprowadzaniem wziernika

Za kazdym razem boje sie badania ginekologicznego. Mdleje zaraz przed wejsciem. Bylam raz bo mialam torbiele. Niedlugo bede miala kontrol i strasznie sie boje. Najbardziej badania wziernikiem. Nie umiem sobie poradzic z tym strachem. :((

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie powiedzieć skąd u Pani strach przed badaniem ginekologicznym. Być może pomoże Pani wytłumaczenie, że badanie przeprowadzane jest w celu medycznym i w trosce o zdrowie. Jeżeli nie jest w stanie Pani przezwyciężyć swojego strachu może pomoże rozmowa z psychologiem.