Odczuwanie strachu i lęków

Witam. Mam 30 lat. Jestem osoba z reguły wstydliwą. Mój problem polega na tym, że odczuwam często strach i różne lęki np. boję sie zrobić prawo jazdy, boje się starać o awans w pracy, nie cierpię wrecz publicznych wystąpien. W jaki sposób moge pokonać swoja dolegliwość? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Praca nad cechami osobowości, nadmierną nieśmiałością, lękami, utrwalonymi nawykami, które ograniczają codzienne funkcjonowanie - jest możliwa w psychoterapii.

Pozdrawiam!

0

Warto podjąć psychoterapię. Przyjrzeć się zarówno przyczynom trudności jak i możliwościom zmiany zachowania. Pomoże to Pani aktywniej uczestniczyć w życiu, poprawi poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, pewności siebie, a także ułatwi wchodzenie i utrzymywanie satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.

0

Witam Panią,

Opisane przez panią kłopoty mogą wskazywać na lęk społeczny. Problemy takie skutecznie leczy terapia poznawczo-behawioralna, która trwa zwykle kilkanaście sesji. Tutaj znajdzie Pani test do badania Lęku społecznego oraz informacje o terapii.
http://www.fobiaspoleczna.com/
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania, zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ciągłe odczuwanie strachu i lęku

Odczuwam dziwny strach przed wszystkim. Budze się w nocy i zamartwiam że kiedyś coś mi się stanie bolesnego lub moim bliskim. Nie mogę spać bo myślę o tragediach o których słyszałam, chorobach. Nie oglądam już programów w których opowiadają o takich rzeczach, wiadomości a zwłaszcza nic gdzie jest krew, ból. Jak ktoś opowie mi kawałek horroru boję się wszystkiego. Kazdy dźwięk mnie przeraża. Kiedy niczego się nie bałam, teraz boje się każdego bólu, nawet pobierania krwi. Co mam z tym zrobic?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam,
Opis wskazuje na występowanie zaburzeń lękowych. Warto rozważyć konsultację z lekarzem psychiatrą w celu postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia ewntualnego leczenia.
Jednocześnie istotna jest współpraca z psychologiem lub psychoterapeutą (np.:w orientacji skoncentrowanej na rozwiązaniach) w celu przyjrzeniu się mechanizmom lęku oraz opracowanie własnego sposobu na poprawę jakości życia.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

0

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty (najlepiej nurtu poznawczo-behawioralnego), gdyż objawy jakie Pani opisuje są czystym przykładem na rozwinięcie się zaburzenia lękowego (np. zespół lęku uogólnionego - lecz trafną, opartą o wiele szczegółów, diagnozę może postawić jedynie specjalista po osobistym kontakcie z Panią). Psychoterapia pozwoli dotrzeć do źródła problemów i przeanalizować je tak, aby zniwelować lęk w samym "fundamencie". Lęk jest bardzo zgeneralizowany, a to oznacza, że bez pomocy z zewnątrz może sobie Pani z nim nie poradzić. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odczuwanie uczucia strachu

Mam strach kiedy jestem zmeczony.. dysze ciezko, serce bardzo szybko bije sie. Jeszcze wynika ten strach kiedy pije alkohol. Nawet niewiela ilosc tego moze spowodowac wielki strach. Nie wiem co jest ze mna. Mam taki problem juz od pol roku. Teraz mam 27 lat. Bardzo prosze o pomocy.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Witam,
Najpierw proszę odwiedzić lekarza i zrobić zlecone przez niego badania. Jeżeli lekarz stwierdzi, że jest Pan zdrowy wówczas warto rozważyć wizytę u psychoterapeuty, ponieważ możliwe jest, że Pana problem to napady paniki, które można skutecznie leczyć za pomocą psychoterapii. Zwłaszcza poznawczo-behawioralnej.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0

Witam doradzam by zgłosił się Pan na spotkanie z lekarzem psychiatrą, który przeprowadzi wizytę diagnostyczną i doradzi dalsze postępowanie w Pana przypadku. Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam. Rzecz jest bardzo prosta. Alkohol panu szkodzi i nie należy go dalej pić. Objawy znikną. Specjalistyczną pomoc i wsparcie w trwaniu abstynencji znajdzie pan w Poradniach Leczenia Uzależnień (za darmo na NFZ). Powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty