Odczuwanie strachu i lęków

Witam. Mam 30 lat. Jestem osoba z reguły wstydliwą. Mój problem polega na tym, że odczuwam często strach i różne lęki np. boję sie zrobić prawo jazdy, boje się starać o awans w pracy, nie cierpię wrecz publicznych wystąpien. W jaki sposób moge pokonać swoja dolegliwość? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Praca nad cechami osobowości, nadmierną nieśmiałością, lękami, utrwalonymi nawykami, które ograniczają codzienne funkcjonowanie - jest możliwa w psychoterapii.

Pozdrawiam!

Warto podjąć psychoterapię. Przyjrzeć się zarówno przyczynom trudności jak i możliwościom zmiany zachowania. Pomoże to Pani aktywniej uczestniczyć w życiu, poprawi poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, pewności siebie, a także ułatwi wchodzenie i utrzymywanie satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.

Witam Panią,

Opisane przez panią kłopoty mogą wskazywać na lęk społeczny. Problemy takie skutecznie leczy terapia poznawczo-behawioralna, która trwa zwykle kilkanaście sesji. Tutaj znajdzie Pani test do badania Lęku społecznego oraz informacje o terapii.
http://www.fobiaspoleczna.com/
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania, zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska