Odpowiednia dieta dla pacjenta z zespołem jelita drażliwego

Dzień dobry jestem Ola.Borykał się od kilku lat z problemem wrażliwego jelita(tak myślę).Nie wiem już co mam jeść.Nie pije mleka,nie jem rzadnych jogurtów,ograniczam warzywa bo po nich też mam biegunki,staram się nie używać śmietany.Praktycznie nie mogę przygotowywać potraw na oleju lub nawet na oliwie,nie używam masła,nie pije soków.Wszystko co każdy normalny człowiek powinien jeść ja nie mogę bo to powoduje rewolucje w jelitach.Proszę o poradę co to może być i jaką dietę powinna stosować

Powinna Pani koniecznie udać się do specjalisty, z którym przedyskutuje Pani swoje objawy i dobierze prawidłowe rozwiązanie. Zespół jelita drażliwego jest bardzo złożoną przypadłością, leczoną często zarówno przez psychiatrę (podaje się różne leki uspokajające) oraz dietetyka, który pomaga opracować prawidłowy sposób żywienia. Nie powinna Pani sama stawiać diagnozy i eliminować z diety na chybił tafił produktów, gdyż może to być działanie nie tyle nieskuteczne co szkodliwe dla zdrowia. Także proszę zacząć od wizyty u specjalisty, ktory pomoże ustalić co się Pani właściwie dzieje. Oczywiście do tego czasu najlepiej będzie unikac produktów, po których źle się Pani czuje, ale cały czas mając na uwadze, że jest to tylko rozwiązanie doraźne.