Możliwość jedzenia parówek przy zespole jelita drażliwego

Witam mam 19 lat. Okolo 3 tygodnie temu lekarz stwierdził u mnie zespół jelita drażliwego. Przez około tydzień nie miałem żadnych oznak choroby ( nie bolał mnie brzuch ). W piątek wieczorem po wiekszym wysiłku znów zaczął się ból brzucha. Czy to moze być nawrót choroby, oraz czy przy jelicie drażliwym mogę jeść parowki drobiowe ?

Mógł sobie Pan podrażnić układ pokarmowy poprzez kiepskiej jakości parówki albo zbyt intensywne przyprawy (ketchup, musztarda do parówek). Odradzałabym wędzone wędliny, parówki, kiełbasy itp. Wszystkie produkty muszą być bardzo świeże i o łagodnym smaku.
Radziłabym zrobić jeszcze testy na nietolerancje pokarmowe (z krwi). Jedzenie produktów neitolerowanych (to mogą być np pomidory, mleko krowie, warzywa strączkowe itp...) mogą powodować negatywne efekty ze strony jelita.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz

W przypadku zespołu jelita drażliwego należy unikac za wszelką cene żywności przetworzonej a parowki do takiej należą tak więc najlepiej by było wykluczyć je z diety.