Brzydki zapach przy Zespole Jelita Drażliwego

mam zespół jelita drażliwego biorę Debretin i Nolpazę , lecz pozostał problem gdy jadę autobusem na stojąco czy idę długo wydobywa się ze mnie zapach kału , chyba tworzy się na końcu bez gazu we wnętrzu podbrzusza nic nie da się zrobić , zapach unosi się w około mnie czasem czuć przyprawy z obiadu z prze dwóch dni co mam zrobić nic nie pomaga , codziennie podróżuje po warszawie

Witam. Przede wszystkim proszę zadbać o zdrową, zbilansowaną i lekkostrawną dietę. Należy unikać produktów tłustych, ciężkich oraz wysoce przetworzonych i ostrych przypraw. Jesli mimo to objawy nie ustąpią konieczna będzie konsultacja gastroenterologa.