Odrastające ropnie po zabiegach operacyjnych

Po nacięciu ropnia zostawiono mi gume w ranie żeby się za szybko nie zarosła i nie wiem kiedy ją wyjąć. w ciągu półtora roku miałem już 3 ropnie .czy jest jakiś sposób zeby juz nie odrastały. czy jest jakiś zabieg operacyjny po którym już mi nie będą odrastały te ropnie

Proszę o więcej szczegółów, jaka jest lokalizacja ropnia. Ta guma w ranie = sączek nie powinna zbyt długo "siedzieć" w ranie i trzeba w zależności od sytuacji wymieniać ją co kilka dni po wypłukaniu loży..