Odstający brzuch a ćwiczenia na siłowni

Witam, jestem osobą szczupłą 156cm/48kg, ale mam problem od zawsze z odstającym brzuchem, wyglądam na 3-4 miesiąc ciąży. Co chwilkę ktoś się pyta czy tam ktoś mieszka... o wyjściu na plaże w kostiumie dwuczęściowym nie ma mowy.. ćwiczę regularnie na siłowni. Proszę o radę bo wiem, że to nie jest normalne. Co mam zrobić, może jakieś badania? Dziękuję za pomoc !

witam
proponowałabym skupić się na ćwiczeniach mięśni głębokich,
być może obecnie wykonywane ćwiczenia na siłowni omijają te partie mięśni - co się często zdarza! proszę poczytać o treningu core
pozdrawiam

www.akademiazz.com.pl

Informacje udzielone przez Panią są trochę niewystarczające ażeby udzielić Pani konstruktywnej porady. Pani BMI mieści się w dolnej granicy normy, a zatem nie ma podstaw do twierdzenia, że odstający brzuch jest wynikiem nadmiernego odkładania tłuszczu w tej części ciała. Efekt wizualnie dający złudzenie wystającego brzucha może być związany z nieprawidłową postawą lub wadą budowy - wtedy powinna się Pani udać do ortopedy który może postawić odpowiednią diagnozę i na jej podstawie wysłać Panią do rehabilitanta, z którym może Pani pracować nad korekcją postawy. Innym częstym powodem "wystającego brzucha" są problemy jelitowe - odkładający się w jelitach gaz, nieregularne wypróżnienia powodują wypchanie jelit, a co za tym idzie powiększenie brzucha. Leczenie w takim wypadku powinno składać się z prawidłowo dobranej diety oraz terapii na bazie probiotyków. Jeżeli takie postępowanie nie pomoże, a wzdęcia i zaparcia będą się utrzymywać stanowi do podstawę do wizyty u gastrologa celem zbadania przewodu pokarmowego pod kątem potencjalnych schorzeń. Inną przyczyną wystającego brzucha może być występowanie przepukliny, która wypycha się poza garnitur mięśniowy. Jeżeli przyczyną Pani odczuć związanych z wystającym brzuchem jest któraś z opisanych powyżej sytuacji to ani wykonywanie brzuszków, ani samodzielna dieta nie będą stanowić dla Pani wystarczającego lekarstwa. Polecam udać się na początek do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który może wystawić dla Pani skierowanie do ortopedy i gastrologa.