Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odzyskanie jędrności skóry na brzuchu po porodzie

Witam,mam 25 lat i 8 miesięcy temu urodziłam dziecko. Ćwiczę regularnie (siłownia) od 6 miesiecy,i używam kremów ujędrniajacych. Pomimo wszelkich starań moja skóra na brzuchu jest nadal "luźna" i nadal jest jej za dużo...mimo wzmocnionych i wyrzezbionych mięsni.Ile czasu potrzeba by skóra odsyskała jędrność i odpowiednie napięcie? co jeszcze może pomóc?proszę o pomoc
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

To kiedy ciało po porodzie wróci do poprzedniego wyglądu jest kwestią indywidualną. Jedne kobiety już kilka tygodni po porodzie wracają "do formy", inne potrzebują nieco więcej czasu.

Jeśli korzysta Pani z siłowni od 6 miesięcy a nie zmienia się wygląd ciała być może warto zwrócić się do trenera o dobranie lepszego zestawu ćwiczeń i przede wszystkim (jeśli to możliwe i nie ma przeciwwskazań) proszę dołączyć aktywność typu cardio (bieganie, rower, szybki marsz).
Warto także regularnie raz w miesiącu mierzyć obwód brzucha za pomocą taśmy krawieckiej i notować wyniki - wówczas będzie widzieć Pani efekty.

Pozdrawiam
www.dietifit.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy