Jak się pozbyć zwisającego brzucha po ciąży?

Witam, mam pewien problem - nadmiar skóry na brzuchu po porodzie (córka ma już 2,5roku). Czy jest możliwość aby pozbyć się zwisającej skóry z brzucha? Od około 2 miesięcy jestem bardzo aktywna, ćwiczę 5-7 razy w tygodniu na rowerze stacjonarnym po 45min i robię na nim około 15-18km, przedtem robiłam przez 6tygodni 6weidera, ponadto od ponad roku odżywiam się bardzo zdrowo (mój przykładowy jadłospis – śniadanie: płatki z jogurtem naturalnym i łyżeczką miodu, II śniadanie: jabłko, Aktivia, obiad: pierś z kurczaka i warzywa, podwieczorek: gruszka, kolacja: 3kromki chleba Wasa z szynką z indyka, pomidorem i papryką. Nie piję żadnych soków, ani kawy głównie zieloną herbatę i wodę, nie podjadam). Dzięki diecie schudłam z 66kg od sierpnia 2010 do dziś do 58kg, wszystko jest dobrze tylko ten brzuch i boczki, nie mogę się ich pozbyć w żaden sposób. Już nie wiem co robić, przyzwyczaiłam się do tego zdrowego trybu życia i nie wyobrażam sobie już życia w inny sposób, ale patrząc przed treningiem jak ten brzuch i boczki się wylewają doprowadza mnie do rozpaczy, bo przecież tak bardzo się starałam i nadal staram żeby mieć ładną figurę i czasami mam wrażenie że to co robię jest bezsensowne, bo ta skóra nadal jest i się wylewa i te boczki których również nie mogę się pozbyć. Są jakieś inne metody, aby się tego pozbyć dietę i ćwiczenia cały czas stosuję, wszystkie partie ciała są dzięki nim w porządku, prócz brzucha i boczków. Jakieś masaże, kremy czy to coś pomoże, co mogę jeszcze zrobić. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności chciałabym pogratulować Pani samozaparcia. Wprowadzenie zasad zdrowego żywienia to juz połowa sukcesu. W drugiej kolejności należy przyjrzeć się treningom. Wspomina Pani, że ćwiczy regularnie, ale czy prawidłowo. Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach brzucha i ud są najtrudniejsze do "zgubienia", dlatego należy wykonywać ćwiczenia specjalnie przygotowane na te partie ciała. Wiele zestawów ćwiczeń znajdzie Pani na naszym portalu abccwiczenia.pl. Dodatkowo warto zwiększyć ilość wysiłku aerobowego, w tym pływania, biegania czy choćby spacerów. Jeśli mieszka Pani w większym mieście, to zawsze może zapisać się Pani na siłownię, gdzie zawsze dyżuruje trener, który ustali Pani plan zajęć.

Rozciągnięta skóra jest powszechna u kobiet po ciąży. Jednak po długotrwałym i regularnym stosowaniu kremów ujędrniających, ćwiczeń i odpowiedniej diety problem powinien ulec zmniejszeniu. Proszę się zatem nie zniechęcać i kontynuować dobre nawyki.

Pozdrawiam.