Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy poprzez dietę mogę pozbyć sie boczków?

Witam. Mam 15 lat i ważę 52.5 kg przy wzroście 166 cm. Brzuch mam płaski, ale mam tzw,,boczki", których nie wiem, jak się pozbyć, ponieważ moja dieta pomogła przez jakiś czas na brzuch i na boczki. Brzuch został płaski, ale znowu mam boczki. Nie wiem, co mam z nimi robić, gdyż nie mam za bardzo czasu na ćwiczenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała jak i wzrost są prawidłowe w stosunku do wieku. Ponadto podane wartości są proporcjonalne w stosunku do siebie, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinnaś się zatem odchudzać! Tym bardziej pamiętaj, że odchudzanie nie powinno być metodą modelującą określoną partię ciała. Jeżeli zatem chcesz wyszczuplić określoną partię ciała, zdecydowanie powinnaś pomyśleć o wykonywaniu regularnych i systematycznych ćwiczeń. Proponujemy dokładne przejrzenie propozycji ćwiczeń, które zamieszczone są na naszej stronie abccwiczenia. pl.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy