Jak mogę zmniejszyć brzuch?

Cześć, Mam 14 lat i chcę "zgubić" trochę brzucha. Ważę 54 kg i mam 168 cm. Wszyscy mówią, że jestem chuda, ale to nieprawda! Jak w domu się przebieram czy kąpię, to mi ciężko z tym zwisającym brzuchem! Co prawda nie dużo, ale jednak jest obwisły ;( Czy to może być efekt gwałtownego i szybkiego zrzucenia 16 kg? Może to nie jest tłuszcz, lecz rozciągnięta skóra? Jeśli tak, to jak mogę się jej pozbyć? POMOCY  :(
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Przyczyną gromadzenia się tłuszczu w okolicach brzucha może być niewłaściwa dieta i brak ćwiczeń fizycznych. Dlatego powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych np. brzuszki, pompki, i inne, które najdzie Pan na stronie www.abccwiczenia.pl. Potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Jeśli chodzi o odżywianie zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha.

Istnieje również możliwość, iż to co uważasz za tkankę tłuszczową to rozciągnięte skóra. Jeśli skóra na brzuchu, gdy jesteś wyprostowana wyraźnie i znacznie się marszczy, jest nieelastyczna to znak, że jest to nadmiar skóry spowodowany szybką utratą masy ciała. W tym wypadku rozwianiem będą również ćwiczenia oraz kosmetyki i zabiegi ujędrniające.

Pozdrawiam