Ofiara przemocy w związku

Proszę o pomoc. 5 lat byłam ofiarą przemocy w związku. Pół roku temu zakończyłam ten związek po kolejnej napaści, przeszłam 3-miesięczną terapię. Dopiero miesiąc temu były partner skończył mnie nękać. Zaczynam życie od nowa. Mam jednak dziwne napady "lęku" i "depresji" w różnych sytuacjach. Panicznie boję się, że coś źle zrobię, że coś złego się stanie, że ktoś się ode mnie odwróci. Mam wtedy zawroty głowy, odrętwienie i ciężko mi się oddycha. Jak mogę sobie pomóc? To jest bardzo męczące.

Witam
Najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń
lękowych, depresji i związanych z nią
dolegliwości jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Witam Panią,
Ma Pani za sobą sporo bardzo trudnych doświadczeń i wykonała już Pani ważną pracę i zmianę wychodząc z przemocowego związku. Zwykle jednak to nie koniec drogi. Jest już Pani bezpieczna ale nie sposób zacząć wszystko od nowa, jakby przeszłości nie było. Objawy, które Pani doświadcza, mogą sygnalizować, że choć kryzys został zażegnany, w sferze nieświadomej są nierozwiązane konflikty. Drogą do ich ujawnienia i rozwiązania jest psychoterapia. Zachęcam Panią do zgłoszenia się do psychoterapeuty i potraktowania terapii jako sposobu na głębsze zrozumienie siebie, uczenie się świadomego dokonywania wyborów, świadomego budowania relacji i satysfakcjonującego życia.
Życzę powodzenia!
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Opowiada Pani o trudnym okresie w swoim życiu, który trwał na tyle długo, że zakorzenił się w Pani funkcjonowaniu. Po zaprzestaniu nękania przez partnera pojawiły się uporczywe objawy w postaci stanów lękowych i depresji. To bardzo złożone dolegliwości, które nie leczone mogą doprowadzić do poważnych zmian w codziennym funkcjonowaniu.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednego specjalisty, pomoże Pani przepracować trudności.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska