Stwierdzona nerwica wegetatywna u 23-latka

Witam . Mam 23 lata. Mam stwierdzoną nerwicę wegetatywną. Objawami było: zawroty głowy, ucisk klatki piersiowej ,wysoki puls , ucisk jednej strony glowy . Wyszło też na prześwietleniu kręgów szyjnych dzioby ...Dostałem leki od neurologa w tym xanax. Podczas brania leku wszystko ustąpiło zawroty głowy ucisk z prawej strony głowy lęki i stres. W ubiegłym tygodniu xanax sie skończył i obiawy wróciły w tym uczucie pełnej głowy przy spadku cisnienia. Mam pytanie czy nadal powinienem brać xanax ? .

Witam
W leczeniu nerwic oraz ich konsekwencji,
najlepiej sprawdza się leczenie
farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, która umożliwia dotarcie do głębszych, nieświadomych przyczyn problemów i ich rozwiązanie. Psychoterapia daje trwałe rezultaty. Jeżeli objawy są bardzo dokuczliwe i uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie wspomagać się można farmakoterapią. Xanax jest lekiem do krótkoterminowego stosowania lub w doraźnego stosowania przy bardzo nasilonych objawach. W celu ustalenia odpowiedniego leczenia farmakologicznego powinien Pan udać się do lekarza psychiatry. Ale przede wszystkim zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Nie powinien Pan samodzielnie przerywać farmakoterapii, więć polecam zgłosić się do lekarza po kolejne leki. Jednakże proszę pamiętać,że psychoterapia również powinna mieć miejsce w pana wypadku. Farmakoterapia działa na objawy (jak już Pan sam zdążył zauważyć) i gdy skończą się leki - objawy mogą nawrócić. Psychoterapia natomiast dochodzi do źródeł trudności i dzięki temu je niweluje, a ryzyko nawrotu jest mniejsze. Pozdrawiam