Czy popadam w depresję?

Mam wrażenie że od jakiegoś czasu popadam w depresję. Mam za sobą zawód miłosny, który kosztował mnie sporo nerwów, od tamtego czasu kompletnie straciłem motywację, pozytywną energią i dobre chęci. Zacząłem wszystko brać do siebie i na poważnie, przejmuję się wszystkim, nawet sprawami innych, które mnie nie dotyczą. Nie wiem co mam dalej robić, przede mną jeszcze rok nauki w liceum a już teraz jest źle i prawdę powiedziawszy z każdym dniem coraz gorzej
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ depresja jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

0

Witam Pana,
Jeżeli taki stan utrudnia Panu funkcjonowanie i powoduje cierpienie na pewno warto udać się na konsultacje do specjalisty (psychiatry, psychologa/psychoterapeuty), który po zebraniu potrzebnych informacji zaproponuje odpowiednią pomoc. Psychoterapia i farmakoterapia są to metody leczenia, które się uzupełniają i często dają najlepsze rezultaty. Ze względu na to, że Pańskie problemy ujawniły się w kontekście trudnego wydarzenia życiowego i ze względu na Pański młody wiek, zachęcałabym również do wizyty u psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
Początek depresji może być nagły, ale bywa, że choroba powstaje miesiącami lub nawet latami. Niepokój powinno wzbudzić to, że objawy, takie jak ciągłe przygnębienie, brak energii i zmniejszenie aktywności, zaczynają zaburzać naszą codzienność. Być może konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą.
Myślę, że warto skorzystać także z pomocy psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam

0

Witam serdecznie,
Opowiada Pan o stanach depresyjnych, które utrudniają funkcjonowanie. Zaczęło to Pana niepokoić, przez co zaczął Pan szukać pomocy. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

0

Myślę,że możesz być właśnie w trakcie procesu żałoby - żałoby po stracie obiektu miłosnego. Próbując sobie poradzić z tą sytuacją, wchodzisz emocjonalnie w problemy innych osób (w pewien sposób być może zaspokajasz w ten sposób jakieś swoje potrzeby). Być może kilka spotkań z psychologiem pomoże Ci przejść przez żałobę, pomoże ustalić na nowo cele oraz priorytety. Pozdrawiam.

0

Najlepsza byłaby w Pana przypadku bezpośrednia praca z psychologiem, dzięki której mógłby Pan skoncentrować się na tym co dla Pana jest ważne. Proszę pamiętać o jednym - wszystko jest możliwe, absolutnie wszystko jest możliwe, jeśli tylko będzie Pan szukał nowych rozwiązań i nauczy się pozytywnie patrzyć w przyszłość.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty