Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ depresja jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.
Witam Pana,
Jeżeli taki stan utrudnia Panu funkcjonowanie i powoduje cierpienie na pewno warto udać się na konsultacje do specjalisty (psychiatry, psychologa/psychoterapeuty), który po zebraniu potrzebnych informacji zaproponuje odpowiednią pomoc. Psychoterapia i farmakoterapia są to metody leczenia, które się uzupełniają i często dają najlepsze rezultaty. Ze względu na to, że Pańskie problemy ujawniły się w kontekście trudnego wydarzenia życiowego i ze względu na Pański młody wiek, zachęcałabym również do wizyty u psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl
Witam,
Początek depresji może być nagły, ale bywa, że choroba powstaje miesiącami lub nawet latami. Niepokój powinno wzbudzić to, że objawy, takie jak ciągłe przygnębienie, brak energii i zmniejszenie aktywności, zaczynają zaburzać naszą codzienność. Być może konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą.
Myślę, że warto skorzystać także z pomocy psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Opowiada Pan o stanach depresyjnych, które utrudniają funkcjonowanie. Zaczęło to Pana niepokoić, przez co zaczął Pan szukać pomocy. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska
Myślę,że możesz być właśnie w trakcie procesu żałoby - żałoby po stracie obiektu miłosnego. Próbując sobie poradzić z tą sytuacją, wchodzisz emocjonalnie w problemy innych osób (w pewien sposób być może zaspokajasz w ten sposób jakieś swoje potrzeby). Być może kilka spotkań z psychologiem pomoże Ci przejść przez żałobę, pomoże ustalić na nowo cele oraz priorytety. Pozdrawiam.
Najlepsza byłaby w Pana przypadku bezpośrednia praca z psychologiem, dzięki której mógłby Pan skoncentrować się na tym co dla Pana jest ważne. Proszę pamiętać o jednym - wszystko jest możliwe, absolutnie wszystko jest możliwe, jeśli tylko będzie Pan szukał nowych rozwiązań i nauczy się pozytywnie patrzyć w przyszłość.
Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak energii przy depresji – odpowiada Mgr Joanna Wantuch
- Depresja i nadużywanie alkoholu – odpowiada Mgr Mateusz Dobosz
- Depresja po śmierci wnuczki – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Ofiara przemocy w związku – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Do kogo udać się z nerwicą i myślami samobójczymi? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak pomóc dziewczynie podczas depresji? – odpowiada Dr Krzysztof Dudziński
- Podejrzenie depresji u 19-latki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Wyczerpanie życiem... depresja? Co robić? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Czy można samemu wyleczyć nerwicę lub depresję? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jak wyleczyć depresję po stracie przyjaciół? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
artykuły
Psycholog - kim jest i czym się zajmuje?
Psycholog to osoba posiadająca odpowiednie wykszta
Muszą zostawić bliskich i cały dorobek życia w Ukrainie. Jak sobie radzić ze stratą w obliczu wojny?
Tracą wszystko w obliczu wojny w Ukrainie - najbli
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze