Ognisko normoechogeniczne w wyniku USG tarczycy i prośba o interpretację wyników badań
Bardzo proszę o interpretację. TSH 2,28, FT4 - 12,36, FT3- 3,88, CRP- 2,16, OB- 5, krwinki białe 3,41, krwinki czerwone 3,99, neutrocyty - 1,62, limfocyty 1,30, MPV 9,2, hemoglobina 12,6, płytki krwi - 201. Na USG tarczycy endokrynolog znalazł w prawym płacie ognisko normoechogeniczne o rozmiarach nie przekraczających 1 cm. Czy takie zmiany mogą mieć postać raka? Czy na podstawie tych badań można wyciągnąć jakieś wnioski dot. mojej tarczycy.W lutym 2014 urodziłam. Miałam problemy z zajściem.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Ogniska normoechogeniczne to najczęściej zmiany łagodne. Koniecznie powinna Pani jednak skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który zdecyduje jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Być może wystarczy obserwacja zmiany.