Okresowy kaszel, duszności i katar a ryzyko zachorowania na astmę

Witam . Mój probelm ciągnie się za mną od czasów gimnazjalnych , a w wieku 25 lat coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać , mianowicie chodzi o kaszel. Pojawia się on zawsze na wiosne i na jesień, dochodzą do tego duszności, drapanie w gardle, katar, łzy a syropy nie pomagają. Wróciłam z ciepłego urlopu przywitałam Polska jesień i przez5 dni ostrego kaszlu noc w noc +( przeziembienie). Moja winą jest to, że zaniedbałam zdrowie, boje się że jest to krótka nić do astmy. Prosze o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Dolegliwości o których Pani pisze rzeczywiście nasuwają podejrzenie pojawiającej się okresowo nadwrażliwości oskrzeli, związanej najprawdopodobniej z alergią. Niestety, tak jak Pani napisała niekontrolowane mogą doprowadzić do rozwoju astmy. Wskazana jest wizyta u pulmonologa, który wdroży odpowiadające, zapobiegające napadom duszności leczenie, które zapobiegnie dalszemu postępowi choroby.