Olej kokosowy do higieny jamy ustnej

Witam. Ostatnio dowiedziałem się że olej kokosowy jest bardzo dobry do mycia zębów czy to prawda i czy nadaje się do tego BIO Olej kokosowy zimnotłoczony? Dziękuję

Olej kokosowy może być stosowany jako płyn do płukania jamy ustnej – działa antybakteryjnie, przy regularnym stosowaniu poprawia zdrowie zębów, likwiduje nieświeży oddech, eliminuje też krwawienia dziąseł i ból. Spożywając go codziennie, zmniejszamy szansę wystąpienia zmian chorobowych w jamie ustnej, prowadzących np. do próchnicy. Najlepsze efekty daje płukanie 2 razy dziennie po około 20 minut.